صابون فرایند سرد ملکه

صابون دست ساز بهتر است یا صابون صنعتی؟

در این مقاله از سری مقالات فروشگاه صابون ملکه به دنبال پاسخ پرسشی هستیم که ممکن است به ذهن شما نیز خطور کرده باشد:

صابون دست ساز بهتر است یا صابون صنعتی؟

همه ما با واژه صابون آشنايي داريم يك ماده شوينده صورت و بدن كه روزانة مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد.

صابون صنعتی

صابون هايي كه در بيشتر داروخانه ها و سوپر ماركت ها به فروش مي رسد و اغلب مردم از آن استفاده مي كنند بسيار خوش بو و خوش رنگ هستند. اما اين خصوصيات به تنهايي آن ها را مناسب استفاده روزمره مي كند؟ خب مطمئنا خير!

از نظر من بسياري از صابون هاي صنعتي كه به صورت انبوه هم توليد مي شود بجز رايحه خوش هيچ مزيت ديگري ندارند كه آن هم به لطف عطرهاي شيميايي است.

در اين صابون ها گلسيرين كه يك ماده مرطوب كننده و جاذب رطوبت هواست در طي فرايند صابون سازي گرفته مي شود تا در ديگر محصولات آرايشي و بهداشتي استفاده شود و به جاي آن نرم كننده هاي شيميايي را وارد صابون مي كنند كه در خيلي از صابون ها همين ماده راهم وارد نمي كنند.

من خيلي از صابون هاي صنعتي را ديده ام كه پوست را خشك و خشن مي كنند چون بسياري از اين صابون ها حاوي مواد مصنوعي هستند كه به جز براي پوست براي سيستم ايمني توليد مثل و تنفس ما هم مضر هستند.

صابون دست ساز

صابون دست ساز ملکه
صابون دست ساز ملکه

وقتي از صابون دست ساز حرف ميزنيم يعني ماده اي كه مي تواند فرمولاسيون كاملا سفارشي و مناسب هر پوست را در خود داشته باشد از كالاي صحبت مي كنيم كه تشكيل شده از روغن هاي طبيعي مثل زيتون نارگيل كرچك بادام فندق و روغن هاي ديگري كه هركدام به فراخور هدفي كه براي پوست دنبال مي شود مورد استفاده قرار مي گيريد.

صابون فرایند سرد ملکه
صابون فرایند سرد ملکه

در اين نوع صابون ها در كنار روغن ها افزودني هاي طبيعي ديگري مثل انواع ادويه ها ميوه ها و سبزيجات استفاده مي شود تا آن ها را هر چه بيشتر به طبيعت نزديك كند و تمام اين مواد طبيعي چه چيزي را جز تغذيه مناسب سلامت و لطافت براي پوست به همراه خواهد داشت؟

گلسيريني كه در طي فرايند صابون سازي به وجود ميايد تمام كمال در درون صابون باقي مي ماند و بر خاصيت مرطوب كنندگي آن مي افزايد
سوپر فت كردن صابون بكي ديگر از تفاوتهاي بي نظير صابون هاي دست ساز است كه در كنار گلسيرين به وجود آمده لطافت و مرطوب كنندگي فوق العاده اي را براي پوست به ارمغان مياورد.
روغن ها و افزودني هاي طبيعي در كنار هم رايحه اي شگفت انگيز را بدنبال دارد.

تجربه استفاده از صابون دست ساز

يكي از دوستانم كه براي اولين بار از صابون زيتون من استفاده كرده بود ميگفت وقتي داشتم استفاده مي كردم كل فضاي حمام را بوي زيتون گرفته بود و من بي اختيار تا باغ هاي زيتون رفتم.
ونظر يكي از دوستان ديگرم در مورد صابونه بابونه اين بود عطر بابونه ذهنم را پر از گل هاي بابونه كرد.
صابون هاي دست ساز دوست دار طبيعتند توانايي اين را دارند كه بطور كامل جذب طبيعت شوند.

نتيجه نهائي اين كه شما با انتخاب صابون هاي دست ساز سلامتي و لطافت را به پوست خود هديه مي دهيد و اين تفاوت ها را زماني مي فهميد كه هر دو صابون را استفاده كنيد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *